Užsisakyk NAUJIENAS
Svingelio naujienlaiškis
Vietinės naujienos apie džiazą – muziką, istoriją, kultūrą ir puslapio progresą
„Bill Bailey, Won’t You Please Come Home?“ (liet. „Bilai Beili, prašau, ar galėtum grįžti namo?”) abra tiesiog – „Bill Bailey” yra populiari fokstroto daina, išleista 1902 m. Ją parašė kompozitorius, tekstų autorius ir pianistas Hugo Cannon (1877-04-09 – 1912-07-17), geriau žinomas Hughie vardu. Tais pačiais metais atlikėjas Arthur Collins su šia daina pakilo į populiariausių kūrinių aukštumas, o tradicinio džiazo ir diksilendo grupių rate ji iki šių dienų grojama kaip džiazo standartas. Bill Bailey yra įrašę tokie tradicionio džiazo gigantai, kaip Louis Armstronga, Kid Ory, Ella Fitzgerald ir Sarah Vaughan. Dainos versiją yra įrašęs ir populiariosios muzikos atstovas Sam Cooke, šių dienų Frenkas Sinatra – Michael Bublé.
Pasakojama, kad kūrinį Cannon parašė dirbdamas pianistu Conrado Deidricho salūne, esančiame Džeksone, Mičigano valstijoje. Autoriaus geras draugas, nuolatinis salūno lankytojas Willard „Bill“ Bailey vieną naktį Cannon’ui pasakojo apie savo santuoką su žmona Sarah. Cannon inspiravo draugo istorija ir jam gimė idėja parašyti „trumpą dainelę” (angl. „dittie”) apie ilgas valandas, kurias Bailey praleido salūne. „Bill“ Bailey pamanė, kad daina yra nuostabi, o jo žmona dainos juodraščiu ir jos humoru buvo visai nesužavėta. Kita istorija pasakoja apie atlikėją Bill Bailey iš „Amerikos muzikos salės” (angl. „American music hall”), kuris piknaudžiavo alkoholiu ir kitų merginų kompanija turėdamas žmoną. Galiausiai ji Bill’ą išmetė iš namų. Dainos tekste sakoma, kad Bill Bailey negrįžta namo, remiantis šia istorija, jis vis dar galvoja, kad žmona ant jo niršta ir bijo grįžti.
Sigmung Spaeth knygoje „Amerikos populiariosios muzikos istorija“ (angl. „A History of Popular Music in America”) minima dar viena 1902 m. daina „Man įdomu, kodėl Billas Bailey negrįžta namo“ (angl. „I Wonder Why Bill Bailey Don’t Come Home“) parašyta Frank Fogarty ir Woodward, Mills, ir „Nuo tada kai Bill Bailey grįžo namo“ (angl. „Since Bill Bailey Came Back Home), sukurta Billy Johnson ir Seymour Furth. Deja, knygos autorius nepateikia jokių detalių ir nėra aišku, ar šios dainos buvo sukurtos apie tą patį personažą, ar tai tik sutapimas. Gal tai tiesiog tęstinis kompozitorių ir autorių juokas, tikrosios istorijos turbūt jau niekas nesužinos.
„Bill Bailey, Won’t You Please Come Home?“ dainos tekstas:
Won’t you come home, Bill Bailey, won’t you come home
I moan the whole night long
I’ll do the cookin’, honey, I’ll pay the rent
I know I done you wrong
Remember that rainy eve’ that
I drove you out with nothin’ but a fine tooth comb
Yes, I know that I’m to blame, and ain’t that a shame
Bill Bailey, won’t you please come home
Hughie parašė ir daugiau žinomų kūrinių. Vienas iš jų, 1904 miuziklui „Frankie ir Johnny“ parašytas „Jis mane įskaudino“ (angl. „He Done Me Wrong”), kuriame pasakojama apie Bill Bailey mirtį. Puikiai žinomos ir dainos „Tiesiog todėl, kad ji padarė tas goo-goo akis“ (angl. „Just Because She Made Dem Goo-Goo Eyes“) (1900 m.), bei „Aš nekenčiu keltis anksti ryte“ (angl. „I Hates To Get Up Early In The Morning“) (1901 m.).
Cannon mirė 1912 metais būdamas 35-erių nuo kepenų cirozės. Jis daug metų kentėjo nuo alkoholizmo, visas savo dainų autoriaus teises pardavė, kad galėtų pragyventi. Paskutinę savo valandą sutiko būdamas visišku vargšu. Nepaisant labai liūdnos baigties, Hughie Cannon ir “Bill Bailey” buvo visiems laikams įrašyti į džiazo istoriją.
Vietinės naujienos apie džiazą – muziką, istoriją, kultūrą ir puslapio progresą